Crystal Palace vs Burnley, wynik meczu 3-0

W meczu 26. kolejki Premier League pomiędzy Crystal Palace a Burnley, rozegranym 24 lutego 2024 roku na stadionie Selhurst Park, to Crystal Palace okazało się zdecydowanym zwycięzcą, pokonując rywali z wynikiem 3-0. Pomimo bezbramkowej pierwszej połowy, gospodarze zdołali przełamać się po przerwie i zapewnić sobie pewne zwycięstwo.

Crystal Palace 3-0 Burnley: Fantastyczne zwycięstwo gospodarzy na Selhurst Park

W nadchodzącej kolejce Premier League drużyna Crystal Palace podejmowała u siebie Burnley na słynnym Selhurst Park. Mecz odbył się 24 lutego o godzinie 15:00. Sędzią głównym spotkania był Lewis Smith z Anglii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niezapomniany klimat.

Początek meczu był wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwsza połowa nie przyniosła zmiany wyniku, mimo starań piłkarzy z obu ekip. Ostatecznie, do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy.

Druga połowa okazała się jednak niezwykle emocjonująca dla gospodarzy. W 68. minucie to właśnie C. Richards strzałem z bliska otworzył wynik spotkania, zdobywając pierwszego gola dla Crystal Palace. Asystę przy tej bramce zanotował J. Ayew. Kilka chwil później, w 71. minucie, J. Ayew sam wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie swojego zespołu po skutecznym strzale Matheusa França.

Ostateczny cios dla Burnley zadał J. Mateta, który w 79. minucie ustalił wynik meczu na 3-0 na korzyść gospodarzy. Drużyna Crystal Palace mogła cieszyć się zasłużonym triumfem na własnym terenie.

Mecz nie obył się bez kartek, zarówno gospodarze, jak i goście musieli pokazać się karcie. Żółte kartki dla gospodarzy otrzymali Adam Wharton, Tyrick Mitchell oraz Jordan Ayew. Natomiast jedyną żółtą kartkę dla Burnley zobaczył Maxime Estève w 85. minucie.

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w 35. minucie, gdy Josh Brownhill z Burnley otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu. Na szczęście, czerwonych kartek po stronie Crystal Palace nie odnotowano.

Wynik 3-0 na korzyść Crystal Palace pozwolił im zdobyć cenne trzy punkty w tabeli Premier League. Następne spotkanie gospodarze rozegrają z Tottenhamem, natomiast Burnley zmierzy się z Bournemouth w kolejnych spotkaniach ligowych. Bez wątpienia to było widowisko warte obejrzenia, które na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców.