Mecz Burnley - Crystal Palace zakończony wynikiem 0-2

W meczu 11. kolejki Premier League drużyna Burnley podejmowała Crystal Palace na stadionie Turf Moor. Spotkanie to odbyło się 4 listopada 2023 roku o godzinie 15:00. Sędzią tego starcia był Peter Bankes z Anglii. W wyniku końcowym to goście wygrali 2-0, a już na przerwę schodzili z prowadzeniem 1-0. Dogrywki oraz rzuty karne nie były wymagane.+

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Burnley i Crystal Palace

Mecz pomiędzy Burnley a Crystal Palace, rozegrany na stadionie Turf Moor w ramach 11. kolejki Premier League, dostarczył emocji fanom piłki nożnej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Crystal Palace 2:0, a atmosfera na trybunach była niesamowita.

Crystal Palace objęło prowadzenie już w 22. minucie, gdy J. Schlupp wykorzystał okazję i umieścił piłkę w siatce, po asyście J. Ayew. Burnley próbowało odwrócić losy meczu, ale defensywa Crystal Palace była niezwykle solidna, utrudniając rywalom stworzenie klarownych sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie, drużyna Crystal Palace udowodniła swoją skuteczność, zdobywając drugą bramkę w doliczonym czasie gry. T. Mitchell zapewnił swojej drużynie komfortową przewagę, wykorzystując asystę E. Eze. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Crystal Palace, co wywołało euforię wśród ich kibiców.

W trakcie meczu sędzia Peter Bankes musiał sięgnąć po żółte kartki, które zostały ukazane zawodnikom obu drużyn. Odsonne Édouard, Jordan Ayew, Marc Guéhi, Joachim Andersen oraz Jefferson Lerma z Crystal Palace zostali ukarani kartkami żółtymi. Po stronie Burnley nie odnotowano żadnych kartek.

Niezwykle emocjonujące spotkanie na Turf Moor zakończyło się triumfem Crystal Palace, które teraz z pewnością będą pełne pewności siebie przed zbliżającymi się meczami z Everton, Luton oraz West Ham. Natomiast dla Burnley nadchodzące starcia z Arsenalem, West Hamem i Sheffield Utd będą kolejnymi wyzwaniami do pokonania.