Dnia 2024-02-03 15:00 na stadionie American Express Community's Stadium odbyło się spotkanie pomiędzy Brighton i Crystal Palace zakończone wynikiem 4-1

W sobotnim starciu drużyn Brighton i Crystal Palace padł wyraźny wynik 4-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie, które odbyło się 3 lutego o godzinie 15:00 na American Express Community's Stadium, zakończyło się wynikiem 3-0 na korzyść Brighton już po pierwszej połowie. To było starcie 23. kolejki Premier League, które odbyło się pięć dni temu.

Relacja z meczu

Witajcie na American Express Community's Stadium, gdzie dzisiaj odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Brighton a Crystal Palace w ramach 23. kolejki Premier League. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice rozgrzewali się przed meczem, pełni nadziei na zwycięstwo swojej drużyny.

Sędzią głównym tego spotkania był Simon Hooper z Anglii, który zapowiadał emocjonujące widowisko na murawie. Obydwie drużyny wyszły na boisko w pełnym składzie, gotowe do walki o trzy punkty.

Od samego początku gry Brighton narzuciło swoje warunki, a już w 3. minucie kapitan drużyny Lewis Dunk otworzył wynik meczu, wykorzystując doskonałe podanie Pascala Großa. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 33. minucie Joel Hinshelwood popisał się kapitalnym strzałem, nie dając szans bramkarzowi Crystal Palace.

Po zaledwie jednej minucie na listę strzelców wpisał się również Francisco Buonanotte, kolejny raz asystującemu Pascalowi Großowi. Na przerwę drużyna gospodarzy schodziła z wynikiem 3-0, zasłużenie prowadząc na własnym boisku.

W drugiej połowie Crystal Palace próbowało odmienić losy spotkania, co udało się im w 71. minucie, gdy Jean-Philippe Mateta zdobył honorowego gola dla gości. Jednak to nie wystarczyło, aby zagrozić przewadze Brighton.

Na kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry João Pedro zapewnił drużynie gospodarzy komfortowe prowadzenie, zdobywając czwartego gola dla Brighton. Mecz zakończył się wynikiem 4-1, a kibice na trybunach świętowali zespół, który zapewnił im piękną sobotnią rozrywkę.

Warto również wspomnieć o kartkach, które wypadły podczas tego meczu. Żółte kartki otrzymali: Danny Welbeck z Brighton oraz Marc Guéhi, Matheus França i Daniel Muñoz z Crystal Palace. Ostatni z wymienionych otrzymał drugą żółtą kartkę i został ukarany czerwoną kartką, co znacząco osłabiło gości w końcówce spotkania.

Następne mecze dla Brighton to starcia z Tottenhamem, Sheffield United oraz Evertonem, natomiast Crystal Palace zmierzy się z Chelsea, Evertonem oraz Burnley. Czekamy z niecierpliwością na więcej tak emocjonujących meczów w Premier League!