Na stadionie Selhurst Park dnia 2024-05-06 19:00 odbył się mecz pomiędzy Crystal Palace oraz Manchester United: końcowy wynik 4-0

Emocje sięgały zenitu na Selhurst Park, gdzie Crystal Palace zmierzyło się z Manchester United w ramach 36. kolejki Premier League. Spotkanie, które odbyło się w poniedziałkowy wieczór, zakończyło się spektakularnym zwycięstwem gospodarzy 4-0 nad czołowym zespołem ligi. Już do przerwy kibice byli świadkami dwóch bramek na korzyść Crystal Palace, co zapowiadało trudne zadanie dla gości w drugiej połowie. Mecz ten, rozegrany tydzień temu, na pewno zostanie zapamiętany przez fanów obu drużyn.

Raport z Meczu: Crystal Palace 4-0 Manchester United

W piątkowy wieczór na Selhurst Park w Londynie odbył się starcie pomiędzy drużynami Crystal Palace i Manchester United, które zapowiadało emocjonujące widowisko. Gospodarze podejmowali faworytów z Manchesteru, a atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca już przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Głównym arbitrem spotkania był Jarred Gillett z Australii, który miał za zadanie zapewnić sprawiedliwość na boisku. Piłkarze Crystal Palace rozpoczęli mecz z determinacją, a już w 12. minucie to oni wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia M. Olise, po asyście D. Muñoza.

Manchester United próbował odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była niewzruszona. W 40. minucie J. Mateta podwyższył prowadzenie dla Crystal Palace, z kolei C. Richards zanotował asystę przy tym trafieniu, co sprawiło, że na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 2-0 dla gospodarzy.

Druga połowa okazała się być jeszcze bardziej brutalna dla Gości. W 58. minucie T. Mitchell strzelił trzeciego gola dla Crystal Palace, a kibice oszaleli z radości na trybunach. Było jasne, że ta kolejka Premier League będzie należeć do gospodarzy.

W 66. minucie M. Olise ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoją drugą bramkę tego wieczoru. Drużyna z Manchesteru nie była w stanie znaleźć recepty na skuteczną grę ofensywną, a gospodarze kontrolowali przebieg meczu.

Ostatecznie Crystal Palace pewnie pokonało Manchester United 4-0, zapewniając swoim kibicom niezapomniane emocje i wielkie powody do świętowania. Mecz z pewnością zapisze się w historii obu klubów jako jedno z najbardziej spektakularnych starć.

Na boisku nie obyło się bez kartek. W 69. minucie Sofyan Amrabat z Manchesteru United zobaczył żółtą kartkę, a w drużynie gospodarzy jedynie Odsonne Édouard został ukarany w 88. minucie.

Po tym zdecydowanym zwycięstwie Crystal Palace z optymizmem patrzy już na najbliższe spotkania. Ich przeciwnikami będą kolejno Aston Villa, Newcastle oraz Brighton. Manchester United natomiast zmierzy się z lokalnym rywalem - Manchester City, a następnie czekają ich kolejne nie mniej ważne starcia w lidze.